Super User

Super User

Παίζοντας με αυτοπεποίθηση και καλή τεχνική, οι κορασίδες του Ποσειδώνα δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη μέσα στο Λιτόχωρο από την τοπική ομάδα Πάνθεον. Εμφανώς ανώτερα τα κορίτσια της Βέροιας πήραν τη νίκη με 0-3 σετ χωρίς να αφήσουν στην αντίπαλη ομάδα περιθώριο αντίδρασης. Αρκετοί φίλαθλοι παρακολούθησαν το παιχνίδι και χειροκρότησαν τις νικήτριες για την πολύ καλή εμφάνιση τους. Τα σετ 22-25, 17-25 και 15-25.

Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018 09:57

Λύγισε στα Ιωάννινα ο ΑΟΚ Βέροιας

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω στο παιχνίδι απέναντι στον Πας Γιάννινα, ο Αοκ Βέροιας μιας και ηττήθηκε με 69-63. Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα καθ' όλη τη διάρκεια του ματς και με μεγάλες διαφορές στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας όμως να δείχνει χαρακτήρα και να επιστρέφει στο παιχνίδι πλησιάζοντας στον πόντο (53-52) στο 32. Στη συνέχεια φάνηκε η ψυχραιμία και η εμπειρία που έφερε τη νίκη στον ΠΑΣ.

Μετά το τέλος του αγώνα Φίλιππος Βέροιας - Στρατώνι οι δυο τεχνικοί, Γιάννης Χατζούλης και Δημήτρης Γκίμας δήλωσαν στους δημοσιογράφους :

Ισοπαλες αναδείχθηκαν στην Πυλαία οι γυναικείες ομάδες του Φιλίππου Βέροιας με της ομόνυμη τοπική ομάδα. Το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του ήταν αμφίρροπο. Η ομάδα του Τσικίνα στο τέλος κατάφερε να πάρει μια διαφορά αλλά η Πυλαία ισοφάρισε σε 23-23 και είχε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι στην τελευταία επίθεση. H προσπάθεια όμως δεν καρποφόρησε κι έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι νεαροί πρωταθλητές και τα ταλεντάκια της επιτραπέζιας αντισφαίρισης ολοκλήρωσαν σήμερα τη διήμερη ...παράστασή τους στη Βέροια κι ένα ακόμα αναπτυξιακό πρωτάθλημα πέρασε γλυκά στην ιστορία. Με σωστή οργάνωση, καλές αγωνιστικές συνθήκες και όμορφο κλίμα η πρωτεύουσα του νομού Ημαθίας απέσπασε και φέτος θετικά σχόλια και ανταποκρίθηκε σε κάθε προσδοκία.

H Διεύθυνση Στρατηγικής Ανάπτυξης της Ε.Π.Ο. αρχίζει από τη Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2018 τη διαδικασία έκδοσης ταυτοτήτων τριετίας προπονητών UEFA/Ε.Π.Ο. 2019-2021. Δικαιολογητικά έκδοσης ταυτότητας τριετίας:

Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018 07:46

'Εχασε απο τον Δούκα ο Φίλιππος Βέροιας

Με την τήρηση ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Χρήστου Καψάλη ξεκίνησε ο αγώνας χάντμπολ ανάμεσα σε Φίλιππο Βέροιας και Δούκα στο Δ.Α.Κ "Δημήτριος Βικέλας" που βρήκε νικητές τους δεύτερους με 20-24. Η ομάδα του Δούκα προηγήθηκε στο 10' με 2-4 με τον Φίλιππο νε ισοφαρίζει σε 8-8 στο 20'. Στην επανάληψη ο Δούκας κατάφερε να πάει μια μικρή διαφορά 2-3 γκολ την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος με την ομάδα του Ντέλλα να ισοφαρίζει σε πολλές περιπτώσεις αλλά χωρίς να μπορεί να πάρει προβάδισμα.

Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018 07:29

Νίκη της Βέροιας επι του Εδεσσαϊκού

Με τους τρείς βαθμούς της νίκης έφυγε απο την Έδεσσα η Βέροια που με γκολ του Καράμπελα επικράτησε 0-1 του Εδεσσαϊκού. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες δεν δημιούργησαν σπουδαίες φάσεις με μοναδικές το φάουλ του Ταουσάνη στο 20' που κατέληξε άουτ και ένα γυριστό σουτ του Βεργώνη στο 39', το οποίο απόκρουσε ο Σοϊλεμέζογλου.

Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018 07:26

Έκτη σερί νίκη για τους Αετούς Βέροιας

Την έκτη σερί νίκη για τη φετινή σεζόν και 32η από την περσινή χρονιά σε αγώνες πρωταθλήματος, σημείωσαν σήμερα οι Αετοί Βέροιας. Η ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη επικράτησε με 84-45 του Αετού Κιλκίς και σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα "συγκάτοικος" με τον συντοπίτη ΓΑΣ Αλεξάνδρειας.

Κυριακή, 11 Νοεμβρίου 2018 17:50

Νίκησε το Στρατώνι ο Φίλιππος (pics & vid)

Πολύ σημαντική, εντός έδρας, νίκη (65-63) πέτυχε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Φιλίππου Βέροιας με αντίπαλο την ομάδα του Στρατωνίου για την 5η αγωνιστική της Β' Εθνικής κατηγορίας. Αν και με απουσίες λόγο τραυματισμων (Παραπούρας - Καβαργύρης) η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα στάθηκε στο ύψος της και πήρε τους πολύτιμους βαθμούς την νίκης.