Σημαντική νίκη του ΑΟΚ στο Αγρίνιο

Σημαντική νίκη σημείωσε σήμερα το απόγευμα ο ΑΟΚ Βέροιας που επικράτησε εκτός έδρας με 69-71 επι της ΓΕ Αγρινίου. Η ομάδα του Ηλιάδη κατάφερε να κάνει την τέταρτη νίκη της και να φτάνει τους 15 βαθμούς. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 10' με 15-13. Στο 20' ο ΑΟΚ ήταν αυτός που πήρε κεφάλι στο σκορ με 26-29.

Και στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με το ματς να κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Δεκάλεπτα: 15-13, 26-29, 49-46, 69-71

Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Ελ Ανύ

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 9(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 24(1), Σαπλαούρας 3(1), Μπόσμος 12, Τσώλος, Δάρλας 10(1), Βασιλείου 11, Βούλγαρης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 7(2), Γκανάς 3(1), Βλάχος 12(1), Μαυρίδης 21(2), Γιαννόπουλος 2, Ντουλαβέρης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 16(3)