Νίκη για την γυναικεία ομάδα του Φιλίππου Βέροιας στην Αριδαία

Νίκη για την γυναικεία ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε τον ΦΟ Αριδαίας με 23-45 για το πρωτάθλήμα γυναικών της ΕΚΑΚΣΕΜ. Το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και η ολοκλήρωσή του βρήκε την Αριδαία να προηγείται με 9-8.

Οι γηπεδούχες στο δεύτερο δεκάλεπτο σημείωσαν μόλις τρεις πόντους κάτι το οποίο έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Φίλιππου Βέροιας να προηγηθείθ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 12-24. Η ομάδα τη Ημαθίας ήταν καλύτερη της αντιπάλου της και στο τρίτο δεκάλεπτο, γεγονός που είχε ως συνέπεια τη διεύρυνση της διαφοράς και το σκορ να διαμορφώνεται σε 19-36.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο αμφότερες οι ομάδες είχαν χαμηλή παραγωγικότητα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 23-45 υπέρ του Φίλιππου Βέροιας.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 9-8, 12-24, 19-36, 23-45

ΦΟ Αριδαίας (Παπαδόπουλος): Ασβεστοπούλου 4, Ιεροπούλου, Καραπάνου 4, Τόμα, Παπαγεωργίου Ε., Παπαγεωργίου Μ. 5, Πουσίνη, Γεωργουλούμη 7, Τσολερίδου.

ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Κελεπούρη 14, Χαρίση, Παπαχατζή 2, Ιωαννίδου 6, Κεσεσίδου 15 (1), Ζουζώ, Μαρμάγγελου, Γεωργιάδου 4, Αμβρακίδου 4, Σαρηγιαννίδου, Νοταρίδου, Οικονομίδου.