Πρωτάθλημα και άνοδος στην Γ' Εθνική για την Νίκη Αγκαθιάς

Η Νίκη Αγκαθιάς κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας και ταυτόχρονα η ομάδα που ανεβαίνει στη Γ' Εθνική κατηγορία. Η ομάδα της Αγκαθιάς νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στον τελικό του έγινε στο γήπεδο του Μακροχωρίου. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη έκλεψε την νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων της παράτασης.

Με τα γκολ που πέτυχαν ο Αθανασιάδης στο 16΄ (1-0) και ο Ευγένης Κίτσας στο 45΄ (1-1) ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα οδηγηθεί στα πέναλτι η χρυσή αλλαγή τηςν Νίκης  Αγκαθιάς ο Χρήστος Σιδηρόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδα της Αλεξάνδρειας και έδωσε το πρωτάθλημα στην ομάδα τους μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.