Στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Βέροια

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τις η ομάδα της Βέροιας που επικράτησε στο Δημοτικό γήπεδο Βέροιας του Διαγόρα Ρόδου με 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα ήταν φτωχό με τη Βέροια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 0-0.

Στην επανάληψη η Βέροια άνοιξε το σκορ. Συγκεκριμένα στο 49' ο Σιμόνι με προβολή μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ενώ 10 λεπτά αργότερα η Βέροια διπλασίασε τα τέρματα της και πάλι με σουτ του Σιμόνι έπειτα από σέντρα του Βεργώνη κάνοντας έτσι το 2-0. Στο 88’ ο Διαγόρας είχε ευκαιρία να μειώσει το σκορ αλλά ο Μπαρμπαρούσης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βοσνιάδη.

Στην επόμενη φάση η ομάδα της Βέροιας θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Λεβαδειακού.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Δέλιος, Βρούζος)

ΒΕΡΟΙΑ: Βοσνιάδης, Μουχάλης, Λεφίδης, Μανιώτης, Μαραγκός, Πολύζος (79’ Ζούρκος), Βεργώνης, Πέντα, Μελικιώτης (73’ Χατζάρας), Κανούλας, Σκαθαρούδης (15’ Σιμόνι).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τσέλιος, Ευαγγελιδάκης (61’ Ευαγγελιδάκης), Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Κασνέτσι (69’ Αμπατανέο), Καρπαθάκης, Κέρι, Γλυνός, Μπελέρης, Ναβαλόν (46’ Μπουρλάκης), Μπαρμπαρούσης.