Χάλκινο μετάλλιο η βεροιώτισσα Βίκυ Πανετσίδου στην Σαγκάη (vid)

Μετά το μετάλλιο στο Ραμπάτ, η Βίκυ Πανετσίδου ανέβηκε για μία ακόμα φορά στο βάθρο σε αγώνα K1 Premier League. Αυτή τη φορά η Ελληνίδα καρατέγκα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά που διεξήχθη στη Σανγκάη.

Η πορεία της Πανετσίδου στους αγώνες ήταν εντυπωσιακή. Αρχικά επιβλήθηκε με 4-2 κόντρα στην Μαρίνα Ράκοβιτς από το Μαυροβούνιο. Σειρά να υποκλιθεί στην Ελληνίδα πρωταθλήτρια είχε η Ιρίνα Ζαρέτσκα (3-2) και ακολούθησε η μεγάλη νίκη επί της Ουκρανής Χαλίνα Μέλνικ (4-2).

Έτσι, η Πανετσίδου έφτασε στα ημιτελικά όπου και ηττήθηκε με 6-0 από την Κινέζα, Λι Γκονγκ. Την Κυριακή η Ελληνίδα πρωταθλήτρια επικράτησε της Γαλλίδας Αβαζερί Λεά και βρέθηκε στο τρίτο σκαλοπάτι του βάθρου των νικητών.