Δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε ΟΚΛΑΧΩΜΑ - ΦΟΥΦΟΥΤΟΥΣ (pics)

Με ένα ακόμη παιχνίδι συνεχίστηκε την χθες Τετάρτη 30 Μαΐου το τουρνουα Νοσταλγία 2018 στο ανοιχτό γήπεδο της Εληας που δικαίωσε όσους ξόδεψαν τον χρόνο τους για να το παρακολουθήσουν. Ένα ακόμη δυνατό ντέρμπι του Α Ομίλου, το οποίο βρήκε νικητές τους Oklaχωμα με σκορ 51-56 ενάντια στους Φουφουτος. Δυναμικά μπήκε στον αγώνα η ομάδα του Μπεκιαρίδη περνώντας με βραχέα κεφαλή στο πρώτο δεκάλεπτο .

Η απάντηση ήταν άμεση όμως από τους αντιπάλους που προηγήθηκαν στο ημίχρονο! Κάπου εκεί πήραν τα όπλα τους οι Παπανικολαου και Κυριαζοπουλος, εκτελώντας από μέση απόσταση και από τα 6,75 την αντίπαλη άμυνα. Οι Τσιριμπακας και Στεφανάκης ακόμα κατεβάζουν ριμπάουντ και κοψίματα και ο Τουφας σκόραρε σε κρίσιμα σημεία φέρνοντας την νίκη στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο.

Άλλο ένα δυνατό παιχνίδι για την αρμάδα του Μωυσιαδη που είχε σε μεγάλα κέφια τον συνήθη ύποπτο Παπαδόπουλο που ήταν μια ομάδα μόνος του σε άμυνα και επίθεση.

Ο Νικολοπουλος σκόραρε όσο μπορούσε μετά από ασφυκτική άμυνα , ο Σαραφης εκτέλεσε από μακριά και ο Μιχαηλίδης πάλεψε με τα θηρία στο ζωγραφιστό , αλλά δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το σκηνικό και έχασαν στις λεπτομέρειες .

ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ : Παπαδόπουλος 23(1), Αμοιριδης 2, Νικολοπουλος 10, Σαράφης 9(1), Καλατζόπουλος , Τσαμητρος , Στεργιοπουλος , Μωϋσιάδης , Μιχαηλιδης 3, Λαζαρου 4.

OKLAΧΩΜΑ: Κωτιαδης 3, Παπανικολάου 18(3), Κυριαζοπουλος 17(1), Κουλης 2, Ανδρεόπουλος , Στεφανάκης , Μπιτέρνας , Πιτουλιας , Τουφας 6, Μπεκιαρίδης 6, Τσιριμπακας 4.